Odporná fajta!

Autor: Steven Nagy | 24.10.2007 o 6:03 | Karma článku: 23,13 | Prečítané:  11270x

Letisková hala Heathrow. Stovky cestujúcich čaká v dlhej fronte na poslednú kontrolu dokumentov pred nástupom do Jumba British Airways. Väčšinou Európania, menej Indov a sem-tam čierni Afričania. Mrs Boer, päťdesiatnička letí späť do Johannesburgu v Južnej Afrike po návšteve v Londýne. Ovešaná zlatom a bižutériou, s perfektným účesom, manikúrou, módne oblečená tiež tam stojí. Nazlostená, že musí tak dlho čakať. Asi tretí pred ňou vo fronte stojí šedivý černoch! Skoro žiadna fronta pre biznis a prvú triedu, iba hŕstka bielých. A sú uprednostnení! Mala som letieť v biznis triede, si myslí, lebo takto ktovie, koho budem mať vedľa seba? Po kontrole pasu a miestenky prešla úzkou chodbou a rampou k dverám lietadla. Kabína už bola skoro plná, niektorí cestujúci nakladali príručné batožiny do skriniek nad sedadlami, ale väčšina už sedela a sledovala prichádzajúcich, pripravovala si pohodlie na dlhý let. Mrs Boer skúmajúc svoju miestenku sa ťahala k svojmu miestu.            Ale...čože?! To nie je možné!! To akoby na zlosť!!! Miestenka ju určovala sedieť presne vedľa toho starého čierneho kafíra, ktorý stál pred ňou vo fronte! Sedieť a trpieť skoro jedenásť hodín letu! Vedľa odporného kafíra!
            Kýva na letušku, ktorá sa prebrodí k nej v tej mase ľudí medzi sedadlami. Mrs Boer zrúkne na ňu:
“Nevidíte, čo sa tu robí? Dali ste ma sedieť vedľa černocha!” zasyčala. “Nebudem predsa sedieť vedľa niekoho z takej odpornej fajty. Nájdite mi iné sedadlo!”
            Letuška ju utíšila: “Idem sa podívať...... možno vám nájdeme niečo iné.”
            Starý Afričan si iba vzdychol, skromne sklopil oči a s obavami čakal čo sa stane. Celý život bol zvyknutý na podobné osočovanie.

            Mrs Boer si sadla iba na kraj sedadla, však to len na krátko. Kradmo vrhla pohľad na ujka a čakala s príručnou batožinou v rukách na návrat letušky.
            Tá sa za nejakú chvíľu vrátila a hovorí:
            “Bola som za kapitánom a ten mi povedal, že niet ani jediného voľného sedadla v turistickej, ba ani biznis triede, ale ešte stále máme jedno voľné miesto v prvej triede.”
            Mrs Boer sa natešene zahniezdila ale než stačila reagovať, letuška pokračovala:
            “To je celkom neprípustné aby naša spoločnosť dovolila hocikomu prejsť z turistickej triedy do prvej. Ale v tomto prípade kapitán sa rozhodol, že urobí výnimku. Bolo by predsa len škandalózne, sedieť vedľa takej odpornej fajty.” Potom sa obrátila na skrúšeného Afričana:

            "Preto pane, bolo by naším potešením, keby ste si vzal svoju príručnu batožinu a šiel so mnou. Máme pre vás miesto v prvej triede.”


            Ostatní pasažieri, ktorí boli v blízkosti a boli svedkami celého nechutného incidentu, sa v tom momente postavili na nohy a hlasne aplaudovali krásnemu gestu kapitána lietadla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jediná voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako ku covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?