Seržant a dieťa

Autor: Steven Nagy | 18.11.2007 o 7:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1678x

Irak patrí posledné roky medzi najsledovanejšie krajiny sveta. Väčšinou sú to otrasné násilnosti zapríčinené jednou alebo druhou stranou. Chválabohu posledné mesiace sa k nám dostávajú menej často prípady nezmyselného násilia človeka k človeku. Práve som z toho kúta sveta prijal obrázok, s krátkym popisom, ktorý ma trochu dojal a rozhodol som sa vypátrať viac detailov.

Iracke dievčatko a Seržant John.Iracke dievčatko a Seržant John.Neznámy


Ako som zistil, bolo to fotené asi pred rokom. Krátky popis pod obrázkom:
Seržant John Gebhardt v objatí s dievčatkom, ktorej boli otec, matka, niekoľko bratov a sestričiek popravených povstalcami. Aj ona bola strelená do hlavy ale prežila to. Dievčatku sa dostalo lekárskej pomoci v americkej vojenskej nemocnici na leteckej základni Balad. Podľa sestričiek nemocnice seržant Gebhardt bol jediný ktorý bol schopný ju utíšiť. Tak on ju takto držiaval kým obaja zaspávali na stoličke.

Po dlhšom hľadaní som našiel viac detailov. Seržant Gebhardt je už dávno späť v spojených štátoch, ale fotka, ktorú prebrali svetové agentúry sa neskôr dostala na verejnosť. V meste Wichita, kde žije s svojou manželku  Mindy, dospelým synom a dcérou, na ktorých vraj myslel, keď držal to dieťa v náručí, fotka bola milým prekvapením. Jeho láska k deťom nie je žiadnym tajomstvom pre Mindy a táto jeho jemná stránka bola jednou z príčin, prečo sa za neho vydala.
“Modlím sa za Iracké deti” Povedal. “Nevidím žiadny rozdiel medzi ich a našimi deťmi. Irackí rodičia dávajú tú samú opateru a lásku svojim deťom ako Američania dávajú svojim.”

 

 

 

Mindy a John v civile.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?