Hanbite sa pán M.!

Autor: Steven Nagy | 25.8.2009 o 4:18 | (upravené 4.3.2011 o 10:34) Karma článku: 15,63 | Prečítané:  8423x

Počas mojej návštevy Slovenska  sa mi stala aj jedna nepríjemnosť.  Nebudem menovať  presné miesto ani meno človeka, ktorý to spôsobil aby sa neidentifikovali nevinné deti, ktoré do toho boli zapletené.Na Hornom Ponitrí  som strávil krátky čas na chalupe  mojej rodiny.  Príjemné posedenie pred chalupou, na ktorú chodievajú každý weekend prerušilo zúrivé štekanie domáceho psa španiela a dvoch túlavých psov -  vlčiaka a menšieho  svetlého psa nejakej mixovanej rasy.  Situácia sa vyostrila  najmä, keď tí dvaja votrelci chceli roztrhať  španiela, ktorý strážil svoj dvor. Chcel som ho odtiahnúť ale dostal som sa do centra šarvátky a utržil kusnutie pravého lýtka a roztrhnutie nohavíc. Votrelci  odbehli  a ja som bol ošetrený.   Bolo mi povedané, že tí psi patria susedovi, ktorého dom a záhrada bola - mimo výhľadu z chalupy.

Pokladal som to za správné,  prehovoriť s majiteľom tých dvoch psov. Chcel som hlavne vedieť, či boli očkovaní proti besnote. Zašiel som dole k jeho bráne. Na dvore mal menšieho psa na reťazi ale ani stopa po tých dvoch útočníkoch.  Blízko brány sa hojdali  na hojdačke dve dievčatká. Asi vnučky.
Pán M. na  moje otázky ohľadom vlastnenia tých psov odpovedal negatívne  a ukázal mi  domy v blízkom susedstve, kde vraj majú  takých psov . Poďakoval som sa a šiel k tým domom. Tam nemali žiadnych psov.
Vrátil som sa teda s nevybavenou. Ale moja hostiteľka ma uistila, že sused mi nepovedal pravdu, lebo ona tých psov pozná a určite patria jemu. Tak sme šli dole ešteraz. 
Pán M. sa však schoval  v dome, dvere  mal pootvorené a určite počúval ....vedel, že by musel priznať, že je majiteľom tých psov.  Sám seba dostal do trápnej situácie.  Dievčatká však ešte stále boli na hojdačke, a moja hostiteľka sa ich spýtala, kde majú tých psov.
Deti  nemohli klamať a priznali, že psi sú zamknutí v šope. Nechcel som konfrontáciu a vediac, že sused počul našu konverzáciu, to mi stačilo a odišili sme bez ďalšieho slova.
Vážený pán M, ak dovolíte ... Mohol  ste byť chlapom a urobiť to ako sa má - povedať mi pravdu!  A tiež  ma aj  uistiť, že nemám sa čoho obávať, psi nemajú besnotu. Bol by som to pochopil.  Nechcel som tých psov nahlásiť polícii. Nechcel som sa s vami ani hádať a zbytočne  nechať po sebe zlú atmosféru v susedstve....chápem, že niekedy sa stane, že psi  sú občas nekontrolovateľní.
Čo  však nechápem je váš zbabelý postoj.
Nielen  to, že ste klamal mne,  ale svedkami vášho klamstva boli  malé deti!  
Mne sa noha zahojí  a čert vezmi tie nohavice, čo však ostane vo mne je isté rozčarovanie a nepochopenie vašej zbabelosti! Ale najhoršie  je fakt, že - v tých deťoch  ste zasial   zárodok nečestnosti.   Hanba vám!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Na Slovensku pribudlo 19 úmrtí na Covid 19

Bardejov a Oravu čaká plošné testovanie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálny prokurátor Kováčik defacto skončil

Slovenská justícia sa otriasa v základoch.


Už ste čítali?