Skutočná Austrálska "Love Story"

Autor: Steven Nagy | 4.11.2009 o 5:30 | (upravené 28.3.2011 o 2:00) Karma článku: 20,86 | Prečítané:  7871x

Skutočný príbeh priateľstva a lojality... Pred ôsmymi rokmi  na dialnici  Brisbane - Gold Coast austrálsky Sulphur Crested Cockatoo (kakadu) vletel do predného skla auta a zranil si krídla.  Šofér, podobne ako skoro všetci  austrálčania milujú a rešpektujú prírodu, sa zastavil a zraneného vtáka vzal k veterinárovi do neďalekého Nerangu.  Bola to samička.Po ošetrení vták s povolením miestnych autorít bol prijatý do jeho rodiny ako miláčik a žil v klietke na dvore. Štvrť  Nerang je na okraji  mesta blízko  divočiny, takže ju často navštevovali jej druhovia z blízkych lesov.


1.jpgJedna z dojemných vecí ktoré si všímali majitelia bolo, ako ona  pretlačovala  šalátové listy cez mreže a  ich núkala  svojim na slobode žijúcim druhom, z ktorých jeden sa veľmi často vracal.

2.jpg

Často vysedával na klietke, ktorá mala špecialnu západku aby sa nedala otvoriť. Že by to bol  jej druh ktorý  ju po tej nehode znova objavil?  Nikdy sa nedozvieme...

3.jpg


Bolo tam veľa džavotu a úprav perí. On predsa ako sa patrí keď sa dvorí,  musí vypadať reprezentatívne...

4.jpg


Začalo to byť zaujímavejšie,  keď sa priblížil k dvierkam klietky. . ..

5.jpg


Inteligentný tvor prišiel na to  ako odistiť  “neodistiteľnú”  západku.  Ako v tej rozprávke o princovi a  princeznej uväznenej vo veži... ju oslobodil!6.jpg
A potom ostával s ňou dlhšie a dlhšie v korune  stromu záhrady.  Dvor bol  chránený pred psami a  susedovej mačky, ktorá nebola v noci zavretá a často bola odháňaná. Aj keď v súboji s týmto vtákom,  - jeho silnými pazúrmi a ako kliešte mocným zverákom zobáka  mačka nemá veľa šancí.   Je to však trochu horšie v noci.  Šelma spiaceho vtáka je schopná  prekvapiť.  
A bolo zaujímavé pozorovať tú až ľudskú  nežnosť, ktorú si navzájom prejavovali.
A láska kvitla....


7.jpg

Navzájom si upravovali perie a  sa jemne  hrýzkali ...
7b.jpg


Svoje hniezdo si vytvárajú v dutých stromoch. Samček začal  kopať   hniezdo pod  stromom.  Dali mu tam guľatinu aj s dutinou, ale on to  ignoroval.  Vchod do hniezda si vytvoril do zeme pod stromom cez úzky tunel. Tam obyčajne samička nakladie vajíčka. Keď už sú tam uložené, samček sa stane veľmi agresívny. Je lepšie sa tam nepribližovať,  ak nechcete stratiť  kúsky svojej nohy... :-)
Tieto snímky nebolo ľahké robiť.   Boli  doslova “ukradnuté” počas úteku od rozzúreného samčeka.


8.jpg

Striedali sa v inkubácii vajíčok pričom vždy starostlivo zakrývali vchod do tunela. Po asi troch týždňoch sa vyliahlo mláďa..
Vždy keď rodičia opustia hniezdo  a niekto  sa pokúša nahliadnúť do hniezda,  musí to robiť  rýchlo,  lebo obaja rodičia zvedavcov  poriadne potrestajú!


10.jpg


Mláďa  asi  nevyhrá súťaž krásy,  ale jeho rodičom to absolútne nevadí. Oni  by za neho položili aj vlastné  životy.  Mláďa vychovali a im po čase uletelo do sveta.  On ostal s ňou ako  pokračoval v svojich návštevách.  Je bežné u týchto operencov, že sa pária na život.
Asi celkom  nechápal prečo  ona nelieta s ním,  ale si navykol a potom mu  to ani moc nevadilo....Bol šťastný, že ma svoju princeznu.11.jpg


Skutočný  austrálsky príbeh lásky ...Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?