Moslimovia skúšajú trpezlivosť Austrálčanov.

Autor: Steven Nagy | 31.8.2006 o 2:30 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  3394x

Pred štyrmi rokmi 12 - tého októbra na ostrove Bali moslimskí teroristi zahubili 202 ľudí, z toho 88 Austrálčanov, ťažko zranili ďalších 209 . Spolu s Austrálskou políciou Indonézania vypátrali a zatkli zločincov skupiny Jamaah Islamiah ktorí boli odsúdení a teraz čakajú na trest smrti. Ich duchovný vodca moslimský klerik Abu Bakar Bashír si odsedel 30 mesiacov, a bol prepustený 14 Júna tohto roku. Jeho “ovečky” ho vítali s ohnivými "Allahu Akbar”. Hneď na tlačovej konferencii však otočil nôž v ranách smútiacich Austrálčanov výrokmi, že skon ich najmilších bola Allahova vôľa, a mali by sa prekonvertovať na Islam, a že ministersky predseda Austrálie John Howard, by sa tiež mal stať moslimom ak nechce skončiť v pekle. V utorok 29.8 večer na štátnom kanáli ABC TV - v programe Foreign Correspondent novinár urobil interview s Abu Bakar Bashírom v meste Solo v Indonézii. Úvod interview:ABC TV: Myslíte si, že atentátnici by nemali byť popravení?
BASHÍR: Za prvé - Oni nie sú teroristi. Oni Jihadom bránili Islam a moslimov.
Za druhé - ich odsúdenie na smrť nebolo férové, lebo ich bomba nemala zabiť ľudí, ale iba zraniť. Bola to bomba od CIA čo zabila ľudí. Títo tu sú mujahedíni, ale sa prepočítali. Že nie sú teroristi, to je môj názor. Bomba na Bali bola vyrobená Amerikou. Bomba čo zabila mnoho Austrálčanov bola Americká bomba, nebola vyrobená Amrozim a jeho priateľom Muklasom. Neviem či Austrálska vláda sa iba robí, alebo toto naozaj nevie, lebo ak toto nevie, je hlúpa, ale ja si myslím, že to iba predstiera.


ABC TV: Amrozi a Muklas prakticky priznali svoju účasť na atentáte.
BASHÍR: Ja to nehovorím, ja som sa predtým opravil. Áno, ale ich plán bol zneužitý a unesený, oni boli tí čo vykonali atentát a umiestnili mohutnú bombu tú mikro-nuklearnu bombu, čo urobila toľko škody, ale bola to bomba od CIA a nie Amroziho.

ABC TV: Austrálska vláda naliehala na Indonéziu, aby obmedzila vaše cestovanie, ale sa tak nestalo, a dokonca chcete ísť aj do Austrálie.
BASHÍR: Nie sú žiadne obmedzenia, ale som si vedomý, že Howardova vláda vynakladá úsilie, aby som bol. To je Austrálska vláda, čo sa snaží aby som bol stíhaný. Ale ja môžem ísť kam chcem, aj do zámoria, ale nie do Austrálie. Keby som tam šiel, bol by som zatknutý a stíhaný Austráliou, ktorá ma pokladá za nepriateľa, príčiny čoho sú mi nejasné.


ABC TV: Podporujete demokraciu v Indonézii a svojho prezidenta Yudhoyna?
BASHÍR: Čo sa týka Yudhoyna, podporujem jeho politiku ktorá nie je v konflikte s Šariou . Čo sa týka demokracie, tá je v konflikte s Islamskými zákonmi...


Zvyšok interview je v podobnom duchu o jeho túžbe zaviesť zákon moslimskej šarie prv v Indonézii a v budúcnosti, ako keď už väčšina Austrálie bude moslimská aj v Austrálii. S trestami smrti ukameňovaním, odsekaním rúk atď. Tento človek je moslimským klerikom, vodcom a vzorom značnej moslimskej komunity v Indonézii. Jeho slová a názory akokoľvek pochybné sú pre moslimov absolútne.


V ten samý večer mali na inom kanáli program zvaný Current Affair interview s lídrom moslimov Austrálskeho mesta Shepparton, ktorý obhajoval rozhodnutie tamojších moslimov (imigrantov) stiahnuť svoje deti z hodín hudobnej výchovy základných škôl. Tvrdil, že hudba koruptuje mládež. Vraj ak si obľúbia hudbu, tá potom vedie k tancu a tanec k sexu. Toto tvrdil s absolútnym presvedčením na TV hovorca moslimov. Takže teraz, aby bolo po ich vôli, počas hodín hudobnej výchovy moslimskí žiaci sú z hodín hudobnej výchovy od Austrálskych detí oddelení.

Počas Vianoc v nákupných centrách znejú koledy, a prinášajú vianočnú atmosféru. Moslimovia však namietajú, že pre nich to je cudzie, a k vôli nim už koledy sú tam poskromnejšie . Pred Vianocami k vôli moslimským deťom v niekoľkých škôlkach, kde sú moslimske deti, prestali s oslavami Vianoc, výzdobou, koledami a vôbec, čo to čaro Vianoc pre dieťa prináša.Tolerancia, a trpezlivosť Austrálčanov je posledne ťažko skúšaná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?