Sex a pán Novák.

Autor: Steven Nagy | 1.10.2006 o 0:05 | (upravené 30.9.2011 o 4:59) Karma článku: 10,58 | Prečítané:  3260x

K napísaniu tohto blogu ma inšpirovala skutočná udalosť, týkajúca sa prvého muža na povrchu mesiaca Neil Armstronga. Jeho príbeh ako aj ten o pánovi Novákovi sú skutočné a majú malinkú súvislosť.


Keď Neil zostúpil z rebríčka Lunar landera na povrch mesiaca, prehlásil: “Malý krôčik pre človeka, ale obrovský skok pre ľudstvo”. Všetky konverzácie medzi centrálou na zemi a kolegom Aldrinom, boli prenášané na zem. Tesne pred návratom do kabíny landera Armstrong nenápadne zahlásil: “Good luck Mr. Gorsky” (Prajem vám šťastie pán Gorsky).
Mnohí si v NASA mysleli, že tento výrok bol iba taký príležitostný pre nejakého kolegu astronauta, alebo rivala - Sovietskeho kozmonauta.
Ale ako to neskôr niekto preveroval, meno Gorsky nenašli ani v jednom systéme. Ako sa vrátil na zem, počas tlačových konferencií, novinári sa často vyzvedali čo tým výrokom vlastne myslel. Armstrong sa iba mysteriózne usmieval, ale neodpovedal.
15 júla 1995 v Tampe na Floride, počas ďalšej tlačovej konferencii, istý reportér zase pokúšal s tou 26 ročnou otázkou.
Tentoraz Armstrong reagoval. Vraj Mr.Gorsky nedávno zomrel, a si si myslel, že už môže prezradiť tú záhadu:
“Keď som bol malý chlapec, hrával som s kamarátom baseball na dvore. Kamarát raz odrazil loptu a tá padla pod okno spálne nášho suseda manželov Gorských. Ako som sa nahýnal do krovia pre loptu, počul som pani Gorskú volať na pána Gorského: “Čože? sex? TY CHCEŠ SEX!!?
Sex dostaneš, keď susedových chlapec bude kráčať na mesiaci!!!!

Nedávno sa mi dostala správa, že pán Novák, subjekt môjho blogu nedávno zomrel - časť tej súvislosti s mojim prvým príbehom...
Po rokoch emigrácie som sa vrátil na návštevu Slovenska, a ako som navštevoval priateľov a známych, sa často stalo, že ma nespoznali. S priateľom Rudom, s ktorým som vojenčil a potom aj rok pracoval v istom ústave sme spomínali rôznych kolegov. Vynikol jeden - starší pán menom Novák, ako jeden z najzaujímavejších. Inteligentný človek, s dobrým zmyslom pre humor. Poskytol nám hodne veselých chvíľ v tom našom šedom živote.
Už vraj bol roky na dôchodku, ale ...čo ho tak vyhľadať, a vyviesť mu nejakú čertovinu za tie jeho, čo nám on vyvádzal pred tými rokmi?
Zašli sme autom na jeho adresu. Nebol doma, ale manželka nám poradila, že bude asi v dome dôchodcov. Teda previezli sme sa tam, a ako sme nakukli do sály, videli sme ho sedieť v kruhu skupiny dôchodkýň. “Rudo, ty ostaneš pri vchode, mňa si pamätať nebude, zahrám sa na policajta”
Vkročil som sebavedome, a prešiel sálou, tetky ako aj pán Novák, ma očami sledovali. Nasmeroval som k nemu - jedinému mužovi.
“Hľadám pána Nováka”
On sa rozpačito pomrvil... “Mno...ja som Novák” Skúmavo sa podíval na mňa z ponad svojich okuliarov. Chvalabohu, ma nespoznal.
Ja: “Pán Novák, ja som od polície, detektív Kováč”
Počul som ako sa tetky medzi sebou vzrušene rozšuškali...”polícia!!! detektív!!!!”
Pán Novák trochu vzrušene: “Aaaaa...., čo si prajete?”
Ja: “Mohli by ste ma sledovať niekam do súkromia. Možno snáď von?!
Pán Novák trasľavo: “Samozrejme.. A o čo sa jedná?
Ja: “Máme na vás obvinenie” Ako sme začali kráčať von zo sály. Tetky nás pozorovali.
Pán Novák sa až zapotácal: “Obvinenie ? Preboha, z čoho?!”
Ja: “Znásilnenie”
Pán Novák sa zastavil, vrhol na mňa ešte skúmavejší a podozrievavý pohľad: “Čože????
Už sme boli pri vchode, a toto už počul aj Rudo, ktorý sa tam pučil od smiechu. Pán Novák si všimol Ruda, ako sa tam zvíja, hneď pochopil našu pascu zvolal: “Rudo ty sviniar!”
Ako stále plný humoru a veselého ducha smejúc sa s nami poznamenal: “To obvinenie z znásilnenia...to bolo dobré.... To ste mali vyriecť pred tými ženami - bol by mi stúpol kurz!” ....... “A ktože ste vy?”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?